اخبار

برگزاری جلسه آزمایشی مسابقات سراسری قرآن کریم در فضای مجازی

مسابقات قرآن کریم, برگزاری مسابقات, معاونت فرهنگی اجتماعی
برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بستر فضای مجازی با استفاده از نرم افزار "شوکا"

علم قرائت قرآن کریم و «تعلیم قرآن، حفظ و نشر آن» اولین و معتبرترین علم از علوم اسلامی است که هم زمان با نزول قرآن کریم، توسط پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلم پایه گذاری شد. بررسی استقلال جایگاه آموزش وحفظ قرآن کریم در کتاب و سنت، از آن جهت اهمیت دارد که می تواند در صیانت از سنت اصیل تعلیم قرآن کریم، در مقابله با هجمه‌های فرهنگی مخالف که در قالب مکاتب تربیتی جدید، آن را مورد استحاله و تخریب قرار می دهد، نقش آفرین باشد. درهمین راستا وبه منظور توسعه وترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و افزایش گرایش به علوم قرانی وشناسایی برترین‌ها در رشته‌های مفاهیم ، حفظ و قرائت ، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی با راهبری دفترامورفرهنگی، چهاردهمین دوره از مسابقات کشوری جامعه هدف وزارت متبوع در حوزه کار و کارگری را برگزار می‌نماید.

لازم به ذکر می‌باشد با توجه به شرایط کنونی به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، مسابقات قرآن درسراسرکشور از مرحله شهرستانی تا مرحله کشوری در بستر فضای مجازی وبا استفاده از نرم افزار "شوکا "صورت می پذیرد . در این دوره از مسابقات سعی شده پیوستگی و عدالت کامل ورضایتمندی دردسترسی رقابت‌ کنندگان به صورت مجازی نیز حفظ شود. به همین منظور، ضمن دعوت از داوران از سازمان دارالقران کشور ، پیش از برگزاری مسابقه نیز، اقداماتی از جمله برگزاری جلسات توجیهی‌ و راه اندازی سایت ثبت اطلاعات شرکت کنندگان در فضای مجازی و همچنین تست پایلوت به منظور بررسی چالش ها و مشکلات احتمالی پیش رو، با نظارت دفتر امور فرهنگی، صورت گرفته است .

امید است برگزاری این دوره از مسابقات، بستر مناسبی برای رشد و تعالی شخصیت دینی در راستای معارف حیات‌بخش و انسان‌ساز قرآن کریم ، فراهم ‌کند.

۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید