اخبار

سفر شهریار احمدبیگی به استان هرمزگان

افتتاح, خانه فرهنگ کار
در راستای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه کار و تولید و ارتقای فرهنگ کار در محیط های کاری، 57 خانه فرهنگ کار در مجموعه های ورزشی تفریحی و بنگاههای اقتصادی هرمزگان با حضور شهریار احمدبیگی مدیرکل امور فرهنگی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و ناجی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان افتتاح شد.
 

خانه های فرهنگ کار و تلاش، مراکزی هستند که به منظور رصد مولفه های فرهنگ کار و ترویج برنامه های مربوط به آن، این بستر را فراهم می کنند که با همکاری نهادهای مختلف ازجمله خانواده، آموزش، رسانه و... ابعاد مختلف فرهنگ کار به جامعه شناسانده شود و در جهت ارتقاء آن فعالیت کنند.

شهریار احمدبیگی در مراسم افتتاحیه خانه فرهنگ کار شرکت " کشتی سازی فراساحل صف"  که به نیابت از 56 خانه ی فرهنگ کار در استان هرمزگان افتتاح شد گفت:

تعدد مراکز تصمیم گیری وسیاستگذاری درحوزه ی فرهنگ موجب ناهماهنگی و موازی کاری در حوزه فرهنگ شده است که به فراخور این موضوع، توسعه ی فرهنگی به تعویق افتاده است. باید یک مدل فرهنگی منسجم پیاده کرد که این امر نیازمند یک عزم ملی است. در راستای ارتقای فرهنگ کار، سند ملی ارتقای فرهنگ کار در کشور در حال تدوین است که امیدواریم بزودی برای اجرا به استانها ابلاغ شود.  در قالب اجرای سند ملی ارتقای فرهنگ کار، تمام دستگاههای مرتبط وظیفه دارند که آموزش‌ های مورد نیاز پیرامون ارتقای فرهنگ کار را از دوران تحصیل تا دوران سربازی و دانشگاه ادامه دهند تا فرهنگ کار به شکل زیربنایی در جامعه نهادینه شود.

وی ارتقای فرهنگ کار در کشور را نیازمند عزم ملی عنوان و اضافه کرد: در این حوزه باید برنامه داشته باشیم.

با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی هم تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان در حضور  شهریار احمدبیگی مدیر کل فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.   

همکاری متقابل در اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین کارگران، کارآفرینان و تعاونگران استان، ایجاد انگیزه به مطالعه، کتابخوانی و انتقال آخرین دستاوردهای علمی درحوزه کتاب به مخاطبین و همچنین افزایش سطح آگاهی و دانش  از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

شهریار احمدبیگی پیرامون این موضوع هم عنوان کرد:  باید علاوه بر کتابخوانی سنتی به سمت کتابخوانی در فضای دیجیتال رفت و این نیازمند برنامه ریزی فرهنگی است.

 

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید