اخبار

نشست خبری دکتر صادقی فر رئیس کارگروه کارگری وکارآفرینی دهه فجر انقلاب اسلامی 1398

نشست خبری دکتر صادقی فر رئیس کارگروه کارگری وکارآفرینی دهه فجر انقلاب اسلامی 1398
انقلاب ما متکی به معنویات و خداست.

 

۱۵۰ برنامه در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از سوی وزارت رفاه عملیاتی شد .

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و رئیس کارگروه کارگری و کارآفرینی دهه فجر از تدوین و عملیاتی شدن ۱۵۰ برنامه در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

ابراهیم صادقی فر روز چهارشنبه در نشست خبری اعلام برنامه های کارگروه کارگری و کارآفرینی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  پس از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب با تصویب مصوبه ای،

شورای سیاست گزاری گام دوم انقلاب را ایجاد کرد و هفت کارگروه برای عملیاتی کردن ۱۵۰ برنامه شروع شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار افزود: برای اجرای این برنامه ها سه مسیر اصلی را انتخاب کردیم. یعنی تبیین برنامه ها متناسب با اهداف وزارت رفاه، تدوین برنامه ها با تمرکز بر شفافیت، نخبه گرایی، جوانگرایی، عدالت

محوری و فسادستیزی است و مسیر سوم عملیاتی کردن این برنامه هاست. وی درباره برنامه های وزارت رفاه برای مقابله با فساد بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: این وزارتخانه از سال گذشته کارهای خوبی را در

زمینه فسادستیزی آغاز کرده است و تقریبا همه عملیات بانکی حوزه اشتغال را می توان در سایت این وزارتخانه مشاهده کرد .

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این زمینه ادامه داد :  مشاهده مسائل مربوط به هیات مدیره های شرکت ها را از جمله اقدامات عملیاتی این وزارتخانه است. شفافیت باعث شکنندگی فساد می شود. وی تصریح کرد : فساد، گلوگاه هایی دارد و باید این گلوگاه ها شناسایی شود که این کار انجام شده است. آنچه فساد را شکننده می کند، بحث شفافیت است که این وزارتخانه اقدامات موثری در این زمینه  انجام داده است و در سایت وزارت رفاه و زیرمجموعه های این وزارتخانه ، به صورت شفاف آمده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: به عنوان نمونه تمام فروش ها به بورس انتقال پیدا کرده است و اعضای هیات مدیره ها به صورت مشخص حتی بعد از تغییرات در سایت وزارتخانه و سازمان های زیرمجموعه دیده می شود. وی از برنامه های وزارت رفاه در اجرای رونق تولید سخن گفت و با اشاره به مسئولیت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان اظهار داشت: همسبتگی ملی یکی از پیش شرط های رونق تولید و ضامن استقلال کشور و عبور از تحریم هاست و رونق تولید باید برای ما به عنوان یک راهبرد و نه یک شعار دنبال شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی  وزیر رفاه یکی از تفاوت های فجر امسال را شهادت سردار قاسم سلیمانی دانست و افزود: جدی تر شدن تحریم ها از سوی استکبار جهانی یکی دیگر از تفاوت های دهه فجر امسال است و می توانیم با عزم ملی و مشارکت همگانی ضمن حمایت از تولید داخلی به وظایف خود در این راستا عمل کنیم.

وی ضمن تشریح گزارشی از عملکرد وزارت رفاه، کار و تامین اجتماعی به برنامه های دهه فجر اشاره کرد و گفت: علاوه بر رونمایی از دستاوردهای حوزه پزشکی در سازمان تامین اجتماعی، مراسم تجلیل از کارآفرینان و جشنواره کارآفرینی  نیز انجام شد.

این مقام مسئول به تفاهم نامه های مسکن کارگری برای تامین ۲۰۰ هزار مسکن کارگری اشاره کرد و گفت: کارگروه مربوطه در وزارتخانه ایجاد شده و برنامه های عملیاتی آن آغاز شده است و قرارداد ۱۴۰ هزار نفر از متقاضیان منعقد شده است.

وی همچنین به تفاهمنامه های منعقد شده میان وزارت جهاد و وزارت رفاه برای توسعه زنبورداری اشاره کرد و امضای تفاهم نامه با وزارت ورزش را در راستای توسعه و تقویت ورزش کارگری ارزیابی کرد.

صادقی فر افزود: جشنواره ملی حاتم نیز به منظور تجلیل از کارفرمایانی بود که تولید چشمگیری داشتند.

 


۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید