اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار کرد: نشست آموزشی تخصصی نماز با موضوع خانواده مطهر

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار کرد: نشست آموزشی تخصصی نماز با موضوع خانواده مطهر
نشست آموزشی تخصصی نماز با موضوع خانواده مطهر (شیوه های دعوت فرزندان به نماز) ویژه کارکنان دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و دبیران اقامه نماز ادارات استان در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اسماعیل غنیان مدیر کل  تعاون، کارورفاه اجتماعی استان سمنان ضمن خیرمقدم گفت: خانواده نخستین تشکیلات اجتماعی و بنیان هر جامعه ای است که پویایی آن پویایی جامعه را بدنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه چنانچه ارزشها و باورها در خانواده درست شکل گیرد جامعه از نظر مهارتی و تربیتی درست هدایت می شود، گفت: اگر از دوران کودکی در خانواده تفکر و اندیشه نماز وجود داشته باشد بالندگی در فرد شروع می شود و از آنجا که نماز راه ارتباط با خداوند است ، سرچشمه همه خوبی هاست و فرزندانتان را به کار های پسندیده دعوت می کند.

در ادامه حجت الاسلام رحیمی استاد مرکر تخصصی نماز قم گفت: شرایطی که برای نماز بیان شده و نمازگزار باید آن را رعایت کند، به گونه ای طرّاحی شده که او را نا خداگاه به سمت خوبی ها سوق می دهد. این مسئله به سادگی قابل درک است که نماز تنها نماز نیست بلکه رفتاری آموزشی است که یک مجموعه صفات و افکار پسندیده را در نهان انسان نهادینه می کند.

وی ادامه داد: یکی از راه های جذب فرزندان به سوی آموزه های دینی و نماز، تشویق و ترغیب است. تشویق اگر به گونه ای پسندیده و بجا باشد، بسیار کارساز است. تاثیر تربیتی تشویق، گاهی چنان است که جهت زندگی افراد را دگرگون می سازد. اگر تشویق قبل از انجام عملی پسندیده باشد، موجب شوق و رغبت شخص می شود، و اگر پس از انجام آن عمل باشد؛ سبب تقویت و پایداری این رفتار در او می گردد.

 حجت الاسلام رحیمی در پایان بیان کرد: پدر و مادر نیز باید توجّه داشته باشند که تشویق و پاداش نقش موثّری در تربیت فرزندشان دارد، البته به گونه ای که بداند چرا مورد تشویق واقع شده است. تشویق باید متناسب با رفتار نیک فرزند باشد، نه بیشتر و نه کمتر از آنچه شایستگی دارد. دوری از افراط و تفریط، و رعایت تعادل نیز از ضروریات تشویق است
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید