گزارش تحلیلی_توصیفی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درسال 1398

 ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  فایلهای مرتبط
گزارش تحلیلی_توصیفی  عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  درسال 1398
تهیه و تدوین گزارش عملکرد می¬تواند چشم¬اندازی واقع¬بینانه و آگاهی¬بخش از مسیری که پیموده شده و مسیری که باید پیمود، ترسیم کند. دستیابی به اهداف برنامه¬ها جز با بررسی و تجزیه و تحلیل مسیر پیموده شده امکان‌پذیر نیست. در چرخه دائمی برنامه‌ریزی، ارزیابی و ارزشیابی مستمر و دقیق و فارغ از هر سوگیری و دریافت و تحلیل بازخوردها ابزار سنجش عملکرد و پیش نیاز اجتناب ناپذیر برای تدوین برنامه بعدی است. تحلیل عملکرد و پایش مداوم آن با اهداف پیش¬بینی¬شده، ابزار دقیقی برای مدیران است تا سازمانی پویا و به روزشونده را هدایت کنند و آثار خوب آن، جامعه را منتفع نموده و شکوفایی در پی داشته باشد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان بزرگترین وزارتخانه اجتماعی- اقتصادی، جایگاه بسیار مهم و اثربخش در توسعه کشور داشته و دستیابی به اهداف تعریف شده برای آن نقش تعیین‌کننده‌ای در ارتقای اقتصادی و اجتماعی کشور دارد. بررسی عملکرد این وزارتخانه در حوزه‌های کارکردی ضمن اینکه مسیر گذشته و کاستی‌های آن را می‌شناساند، می‌تواند در ترسیم مسیر آتی مفید واقع شود. لذا معاونت امور اقتصادی و برنامه ریزی به منظور ارائه تحلیلی از آنچه تا پایان سال 1398 در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذشته است، گزارش تحلیلی- توصیفی عملکرد حاضر را در بازه ­های زمانی 91-1388؛ 95-1392و از 1396 تا پایان 1398 در نه حوزه؛ رفاه و تأمین اجتماعی، پایداری منابع و مصارف صندوق­های بازنشستگی، اشتغال و آموزش نیروی کار، صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط کار، تعاون، بنگاه‌های اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، شفافیت و سلامت اداری، نظام اداری و دولت الکترونیک و تعاملات بین­ الملل تهیه و تدوین کرده است؛ در هر فصل مهم‌ترین برنامه ­های شاخص­ و کارویژه ­های هر حوزه در دولت­های یازدهم و دوازدهم نیز با ذکر اهم دستاوردها ارائه شده­ اند.

در پایان امیدوارم این مجموعه تفسیر آگاهانه­ای از آنچه تا کنون اتفاق افتاده است و چشم­انداز روشنی از آنچه که باید در آینده انجام شود؛ در مقابل دیدگان ما قرار دهد.

 

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.